מתנה מתוקה ליום הולדת 50 – באמצע החיים התפרצה מחלת הסוכרת אצל המחברת שמתאמתת עם השד

הרופאה החדשה

עוד לפני ראש השנה התשע”ב, הלכתי לרופאת משפחה שמעולם לא הכרתי מכיוון שעברתי לקופת חולים מכבי בערך שנה לפניכן.  הרופאה טענה שאין לה שום ממצאי מעבדה או בעצם כל דבר אחר הקשור להיסטוריה רפואית.  אמרתי לה שגם לא היו לי שום אירועים מיוחד ושבדרך כלל רואים אותי במרפאות עם דברים חולפים כמו וירוסים למיניהם וכו’.  אמרתי לה שהדרך שלי היא בדרך הטבע והרפואה הטבעית אותה למדתי הרבה מאוד שנים ושאני אלרגית לכל תרופה, מאנטיביוטיקה ועד לאקמול.  היא ביקשה יפה שבכל זאת אחשוב על בדיקות מעבדה ואמרה לי מילה ששמעתי אצלה בפעם הראשונה בחיי – סלוטוג’נסיס.  הלכתי הביתה ועשיתי שיעורי בית וקראתי על סלוטוג’נסיס.  בקיצור, לשם שינוי, הרופאים מתעקשים לנבור לנו לתוך החיים וללוות אותנו, שמא נסבול.  הם רוצים לשפר לנו את איכות החיים בזה שנסבול פחות ממחלות – לאלה שאולי לא יודעים, באנגלית המילה למחלה היא disease, פרושה חוסר מנוחה.

הפניה לבדיקות מעבדה

סיפרתי לרופאה שהיית לי טראומה מאוד רצינית ושקיבלתי בשורות מאוד קשות שגרמו לי לסטרס שמעולם לא ידעתי ושאני מעדיפה לא לעשות בדיקות כי מי יודע אם הסטרס לא שלח מרקרים לדם שלי ושאני מעדיפה לחכות.  היא התעקשה שהצוות הרפואי צריך לעזור ולטפל בי יותר כשאני במצבים קשים ולא לחכות עד שיהיה בסדר.  לקחתי מהרופאה אישור מחלה למקום העבודה, יחד עם הפניה לבדיקות מעבדה שגרתיות הכוללות דמים ושתן.  הלכתי הביתה וחזרתי לעבודה ורק בחו”ל המועד סוכות, כשלא הייתי צריכה ללכת לעבודה, הלכתי מוקדם בבוקר למסור דגימת שתן של הבוקר ולתת דמים לבדיקות.  בדרך למרפאה, נכנס לזרוע השמאלי שלי טוסטוס.  התקשרתי מהסלולרי למשטרה למסור מספר של הלוחות והמוקדנית אמרה לי שאצטרך להגיע לתחנת משטרה להגיש תלונה.  אמרתי לה שזה לא שווה את הזמן שלי.  למה זה רלוונטי?  כי סטרס משפיע על בדיקות דם מסויימות.

בדיקות ותוצאות

ובכן, לקחו את הדם והלכתי לדרכי, אף לא בדקתי באתר הקופה את תוצאות הבדיקות.  היה לי תור אצל הרופאה בערך שבוע שלאחרמכן ואמרתי שממילה נעבור יחד על התוצאות.  הגעתי לרופאה וכל התוצאות היו בסדר גמור אבל מצאו אצלי סוכר גבוה מאוד.  אמרתי לה בשיא הרוגע שלא איכפת לי ושאין לי כוונות לעשות שינויים חדים באורך החיים כי אם אמות אז אמות.  כמובן שהגישה שלי נוגדת את הסלוטוג’נסיס שממנו היא כל כך מתלהבת אבל באמת, לרפואה אין פתרון לסוכרת ואף חולה לא מבריא ממנה, אלא בסך הכל חי אתה וסובל ממנה כל שארית חייו.  היא מחלה עצובה וכשאני סוף כל סוף הפסקתי להלחם בכל העולם והודאתי בזה שאני חולת סוכרת – כי לקח לי מספר ימים עד שיכולתי להגיד את המילים האלה – זכיתי לאינסוף עצות וניפנופים שאפשר לנהל אורך חיים מלא עם מטפלים במחלה.

סוכרת סוג 2

אני לומדת שסוכרת סוג 2 שונה אצל כל אחד.  היות וזה רק התפרץ אצלי לאחרונה, הסימנים אצלי מתגלים מיום ליום ויש ניסוי וטעייה בקשר לתרופות.  הורי חולי סוכרת עשרות שנים.  אמי בסוף מתה מסרטן בלבלב והרבה מאוד שנים סבלה מאוד מהסוכרת.  אולי הזעם שלי בא ממה שהתבוננתי בקרב הורי במשך שנים וג בזה שאני מאוד לא מזלזלת במחלה הזאת.  לא רק זה, אני לבד – לגמרי לבד – אז גם לטפל בעצמי וגם לעשות כל דבר אחר, נופל עלי בלבד.  גם הפחד לסיבוכחלה יושב עלי ורק הפחד מהסיבוכים מביא אותי ליטול את התרופות.

יש לי אלרגיה לכל תרופה, כפי שכבר אמרתי ולאחרונה אני מתגרדת ויש לי פריחה אבל אני לא יכולה לא לקחת את התרופה.  אני יכולה לא לקחת אנטיביוטיקה ולא לקחת אקמול אבל בלי האינסולין אני לא מספיק אמיצה להמר.

אני מרגישה מוזר ושהגוף שלי זר לי פתאום.  עד שלמדתי להכיר אותו, הוא הפתיע אותי ונהיה לי זר ומוזר.  התחושות רובן לא טובות ולא פעם אני הולכת לישון ואומרת לקדוש ברוך הוא שאם לא אקץ בבוקר, לא אכעס בכלל.

אפשר מעט שקט?

לו היו נותנים לי מעט שקט, הייתי צמה על מים שבועיים, עושה מונו-דיאט עם אורז מלא ומש למשך שבועיים ולוקחת את צמחי המרפא שאולי יעזרו לי.  אבל המחלה התפרצה אצלי בגדוללללל ככה שאין זמן לכלום.  אני עדיין לוקחת תרופות בטבליות ועדיין לא מזריקה את האינסולין.  אני מרגישה שלאף אחד אין סבלנות, רק פקודות.  יאמר לזכותה של הרופאה שלי שהיא מנסה להבין אותי ולבוא לקראתי כי היא כנראה מבינה שאין לי בעיה גם לא להופיע במרפאות ובאמת להסתגר עם עצמי ולעשות לפי הבנתי.

מעניין שמאז נטילת התרופות אני מרגישה יותר את הסימפטומים של הסוכרת מאשר לפני שגילו אצלי את המחלה.  או שגילו את זה ממש בזמן או שהתרופות עושות גם דברים לא רצויים.  אני מחפשת את הכח ואת השלווה.

אם קראתם עד כה, אני מודה לכם על שליוויתם אותי בשלב הזה.  אשמח לכתוב עוד ולשתף אותכם במה שעובר עלי ובהתמודדות שלי עם השד הזה.

Recent Posts